logo-1

Redakcja największego dziennika w Polsce postawiła przed nami wyzwanie: nowa Wyborcza.pl ma definiować standardy dla współczesnych portali prasowych w internecie, jednocześnie nie tracąc ducha Gazety Wyborczej.

24-2

layout
W szybko rozwijającym się świecie internetu, czołowe media prasowe
próbowały przenieść tradycyjny sposób eksponowania treści do przeglądarki. Zwykle jeden do jednego. Bez zrozumienia specyfiki medium. Bez obserwacji zmieniających się zachowań użytkowników. My postanowiliśmy przełamać schematy, podejść do projektowania nowego serwisu zupełnie na świeżo.

Mniej linków na ekranie, eksploracja poprzez scroll - jako pierwsi dostosowaliśmy sposób konsumowania materiałów prasowych do nawyków, których nauczyły nas social media.

24-2

Zaproponowaliśmy nowoczesną kontekstualizację treści - gdy dzieją się rzeczy ważne, dzienniki zobowiązane są do śledzenia i rozwijania artykułów, podobnie jak rozbudowuje się trendy na Twitterze, wokół istotnego zdarzenia. My z koncepcji artykułów przeszliśmy w koncepcję streamów i eventów z multimediami wokół.

roznorodnosc

Oddzielnym zadaniem było stworzenie strony artykułu. Chcieliśmy przełamać powszechnie panującą opinię, że w sieci nie da się czytać dłuższych treści. Zastosowaliśmy wszystkie dobre praktyki, aby rozbudowane materiały czytało się lżej i przyjemniej - węższą kolumnę tekstu, około 70 znaków w wierszu, odpowiednio dużą interlinię czy wyważone użycie wyimków, cytatów i ilustracji.

24-2

Dostosowaliśmy informacje do rytmu dnia.
- Rano oferujemy krótsze treści, aby czytelnik był na bieżąco.
- W ciągu dnia rozwijamy aktualne tematy.
- Wieczorem serwujemy pogłębione analizy i opinie ekspertów z podsumowaniem dnia.
- Na potrzeby spokojnych weekendów, serwis eksponuje więcej materiałów magazynowych, zamiast czysto newsowych.

24-2

Dobra wersja mobilna jest dziś dla każdego serwisu gazetowego najwyższym priorytetem. Konsumpcja treści Wyborczej z dala od desktopu wciąż rośnie. Dzięki nowej odsłonie serwisu Wyborcza.pl jest tę sytuację perfekcyjnie przygotowana.

24-2

Nową odsłoną serwisu Wyborcza.pl udowadniamy, że projektowanie internetowych wydań gazet weszło w fazę dojrzałą. Zamiast przenosić rozwiązania projektowe z papieru na ekran stworzyliśmy serwis w oparciu o typowe dla użytkowników sieci zachowania i sposoby konsumpcji treści. Wykorzystaliśmy do maksimum potencjał internetu.

Następny projekt

Gratka